Anadolu Lisesi

Kaplan Anadolu Lisesi’nde öğrencilerimizi, ilgileri, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda kendilerini geliştirebilmeleri, yapılarına en uygun alanları seçmeleri, bu alanlar ile ilgili temel beceri ve bilgileri edinmeleri, kendilerine en uygun bölümlere sahip üniversitelere yerleşmeleri doğrultusunda yetiştiriyoruz. Ayrıca, öğrencilerimizin sadece ileride kazanacakları mesleklerdeki başarıları ile değil davranışları ve sosyal yaşam becerileri ile de topluma ve kendilerine katkı yaratmasını sağlamaya gayret ediyoruz.

anadolulisesi-yemek-listesi

KAPLAN ANADOLU LİSESİNDE NELER YAPIYORUZ?

Akademik Gelişim:
Kaplan Anadolu ve Fen Lisesi’nde üniversiteye giriş sınavlarına hazırlık çalışmaları konu anlatımı, konu testleri, çözümleri ile gerçekleştirilmektedir. Sonuçların her öğrenci için bireysel yorumlamalarla değerlendirildiği sistemde, 3-5 kişilik grup sınıflarında tekrar dersleri ile eksiksiz bir biçimde sınava hazırlanmalarını sağlıyoruz. Etüt dersleri ile geçmiş yıllara ait eksik kalmış konularla ilgili tamamlama programlarının uygulandığı okulumuzda, ‘öğrenmeden geçme’ mottosu benimseniyor.

Rehberlik Uygulamaları:
Lise döneminin yapı taşlarından birinin Rehberlik Hizmetleri çerçevesinde değerlendirildiğine inanıyor, öğrencilerimizi hem meslek seçimi hem de onları rahatlatan etkinliklerle ilgili konularda destekliyoruz. Eğitimde rehberlik ayağı ancak veli, okul, öğrenci işbirliği ile gerçekleşebilir, bu kapsamda; stres yönetimi, disiplinli çalışma düzeni, sosyal gelişim ve iletişim problemlerine özel seminer programları ve bireysel görüşme seansları düzenliyoruz.

Çift Dilli Eğitim:
Birinci yabancı dil olan İngilizce dışında seçmeli 2. Yabancı dil olarak Almanca derslerinin verildiği okulumuzda özellikle yabancı dil eğitimini okuma, okuduğunu anlama, yazma, konuşma, dinleme çerçevesinde çok yönlü sunuyoruz.

Dijital Eğitim:
Günümüz dünyasında değişime ayak uydurabilmek ancak dijital eğitim ile mümkün. Bu kapsamda öğrencilerimize dijital medya okur yazarlığı, kodlama eğitimleri veriyor, dünyadaki tüm bilgi kaynaklarına erişimin yolunu açıyoruz.

Sosyal Gelişim:
10 bin metre kare bahçe alanı, dijital laboratuvarları, okuma salonları, açık-kapalı spor salonu, tenis kortu, basketbol sahası ve yüzme havuzu ile öğrencilerimizin sosyal konforunu artırıyor, rahatlamalarını sağlıyoruz. Yaratıcı ve inovatif düşünce sistemini geliştiren, problemlere farklı bakış açıları ile bakmalarını sağlayan yayınları, sınav sisteminin tüm gereklerini karşılayan konu anlatımı ve çözümleri ile başarı ve sürekli gelişimi desteklemesi kaydıyla seçiyor ve uyguluyoruz. Öğrencilerimiz üç haftada bir kez Türkiye geneli sınavları ile hem mevcut durumlarını hem de diğer öğrencilerin arasındaki başarı sıralamasını görebiliyor.

anadolulisesi-sinav-takvimi