Fen Lisesi

Kaplan Fen Lisesinde öğrencilerimizi güçlü eğitim kadromuzun gözetim ve desteğiyle, yaratıcı, modern, araştırmacı, inovatif, üretken, akla ve bilimsel düşünceye inanan, bilgi çağının gerektirdiği donanıma ve küresel bakış açısına sahip, ulusal ve uluslararası platformlarda var olabilen, bir üst öğrenime hazır, yaşam boyu öğrenmeyi öğrenmiş, ülkesini başarıyla temsil edebilecek dünya vatandaşı genç bireyler olarak yetiştirmeyi hedefleriz. Böyle bir eğitim ortamında öğrenim gören öğrencilerimiz de önemli üniversitelere girme hakkı elde ederler.

fenlisesi-yemek-listesi

KAPLAN FEN LİSESİNDE NELER YAPIYORUZ?

Akademik Gelişim:
Kaplan Anadolu ve Fen Lisesi’nde üniversiteye giriş sınavlarına hazırlık çalışmaları konu anlatımı, konu testleri, çözümleri ile gerçekleştirilmektedir. Sonuçların her öğrenci için bireysel yorumlamalarla değerlendirildiği sistemde, 3-5 kişilik grup sınıflarında tekrar dersleri ile eksiksiz bir biçimde sınava hazırlanmalarını sağlıyoruz. Etüt dersleri ile geçmiş yıllara ait eksik kalmış konularla ilgili tamamlama programlarının uygulandığı okulumuzda, ‘öğrenmeden geçme’ mottosu benimseniyor.

Rehberlik Uygulamaları:
Lise döneminin yapı taşlarından birinin Rehberlik Hizmetleri çerçevesinde değerlendirildiğine inanıyor, öğrencilerimizi hem meslek seçimi hem de onları rahatlatan etkinliklerle ilgili konularda destekliyoruz. Eğitimde rehberlik ayağı ancak veli, okul, öğrenci işbirliği ile gerçekleşebilir, bu kapsamda; stres yönetimi, disiplinli çalışma düzeni, sosyal gelişim ve iletişim problemlerine özel seminer programları ve bireysel görüşme seansları düzenliyoruz.

Çift Dilli Eğitim:
Birinci yabancı dil olan İngilizce dışında seçmeli 2. Yabancı dil olarak Almanca derslerinin verildiği okulumuzda özellikle yabancı dil eğitimini okuma, okuduğunu anlama, yazma, konuşma, dinleme çerçevesinde çok yönlü sunuyoruz.

Dijital Eğitim:
Günümüz dünyasında değişime ayak uydurabilmek ancak dijital eğitim ile mümkün. Bu kapsamda öğrencilerimize dijital medya okur yazarlığı, kodlama eğitimleri veriyor, dünyadaki tüm bilgi kaynaklarına erişimin yolunu açıyoruz.

Sosyal Gelişim:
10 bin metre kare bahçe alanı, dijital laboratuvarları, okuma salonları, açık-kapalı spor salonu, tenis kortu, basketbol sahası ve yüzme havuzu ile öğrencilerimizin sosyal konforunu artırıyor, rahatlamalarını sağlıyoruz. Yaratıcı ve inovatif düşünce sistemini geliştiren, problemlere farklı bakış açıları ile bakmalarını sağlayan yayınları, sınav sisteminin tüm gereklerini karşılayan konu anlatımı ve çözümleri ile başarı ve sürekli gelişimi desteklemesi kaydıyla seçiyor ve uyguluyoruz. Öğrencilerimiz üç haftada bir kez Türkiye geneli sınavları ile hem mevcut durumlarını hem de diğer öğrencilerin arasındaki başarı sıralamasını görebiliyor.

fenlisesi-sinav-takvimi